Ofis Koltukları İmalatı

Ofis koltukları imalatında 3 temel prensip;
kalite, konfor ve kullanışlılık

Ofis koltukları imalatı prensiplerimiz; kalite, konfor, kullanışlılık.

Ofis koltukları imalatı sektöründe faaliyet gösteren irili ufaklı yüzlerce firmanın birbirinden farklı üretim ve pazarlama stratejileri mevcuttur. Kimi firmalar ekonomik sınıf ürünler üretip toptan satış ticareti ile meşgul olurken, kimi imalatçılar ise kaliteli ürün üretip bayilik sistemi ile satış tekniği gütmektedir.Karma sisteme sahip üreticiler de mevcuttur. Hem uygun fiyatlı spot ürün hem de kaliteli ürünler üreten firmalarda mevcut. Toptan ve perakende satış sistemini de karma olarak kullanan bu sistemin ve diğerlerinin avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Her sistemin para kazandıran yanında risk üreten, yahut eksiklik olarak görülebilen bir tarafı muhakkak vardır.

Ofis Koltukçusu olarak bizlerin üretim politikası, kalite, konfor ve kullanışlılık esasına dayanan bir sistemdir. Ofis ve iş yeri koltuklarımızın uzun yıllar ilk günkü kalitesini ve konforunu koruyarak sizlere hizmet etmesi birinci önceliğimizdir. Ürettiğimiz kaliteli koltukları ise direk imalattan tüketiciye ulaştırma noktasında da çeşitli argümanlar kullanmaktayız. Bunlar; bayilik sistemli satış, kurumsal tedarikçilik ve bireysel satış platformlarıdır.

Yazımınızın devamında ofis koltukları imalat ve pazarlama politikamızın detaylarına iniyoruz.

Bildiğiniz tüm doğruları unutun!

İnsan faktörünün temel olduğu bir sektörde kalite ve konforun bir standardı yoktur. Kişisel algılar, kullanım alanları, kullanım amaçları ve beklentiler bir ürünün başarılı olup olmadığı noktasında belirleyici faktörlerdir. Bu noktada en doğru ürün, kişilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi, kullanılacak mekan ve kullanım amaçlarının tespit edilmesi sonucu seçilecek yahut bu noktalar göz önüne alınarak özel imal edilecek ürünlerdir.

ofis koltukları imalatçısı

Ofis Koltukları Kalite Standartlarımız

Üretilen bir koltuğun beka süresi, yedek parça performansı, kullanılan döşemenin kalitesi, süngerin ömrü gibi birçok kriter materyal anlamında kalitesini belirleyen unsurdur. Algıdaki kalite anlayışını ise kullanışlılık kavramında anlatacağız.
Ürettiğimiz ürünün parçaların 1. sınıf hammaddelerden imal edilmesi öncelikli prensibimizdir. Uzun süre müşterilerimiz tarafından memnuniyet ile kullanılacak ve sorun çıkarmayacak bir ofis koltuğu bizlerin en büyük pazarlama taktiğidir. Bu noktada kullandığımız yedek parçalar "Bifma" (Business and Institutional Furniture Manufacturers Association / İş ve Kurumsal Mobilya Sanayicileri Derneği) standartlarına uygun test edilmiş ürünlerdir. Herhangi bir testten geçmemiş ve herhangi bir kurum tarafından kalite onayı verilmemiş yedek parçalar ile Bifma onaylı yedek parçalar arasında 4-5 kat kullanım ömrü bulunmaktadır.
Sadece Bifma onaylı yedek parça kullanmak yetmez. Bir o kadar da elzem olan konu, hangi ürüne hangi parçanın konulacağıdır. Her ürünün farklı türevleri vardır. Ve bu farklı parçalar ürün çeşitliliği olsun diye değil, üretilecek koltuğun yapısına ve bekasına göre en doğru tercihin yapılması için tasarlanmıştır.
Örneğin büyük gövdeli bir koltuğa standart çift kollu bifma onaylı bir mekanizma kullanmak doğru değildir. Koltuğun ve kullanıcının ağırlığını absorte edecek, onu alt aksama doğru iletecek bir mekanizma seçimi yapmak elzemdir. Bu ve buna benzer örnekler bir ofis koltuğunun materyal anlamda kaliteli kılan unsurladır. Ofis Koltukçusu olarak bu hususa ziyadesi ile dikkat etmekte ve bir ürünü piyasaya sunmadan deneyerek test etmekteyiz.


Ofis Koltukları Konfor Anlayışımız

Bir ürünün konforlu olup olmaması kullanıcı psikolojisi ile doğrudan etkilidir. Örneğin kimi kullanıcılar sert süngeri beğenirken, kimi kullanıcılar da yumuşak süngeri beğenmektedirler. Ve bu beğeniler algıda ürünün konforlu olup olmadığını belirleyen etkilerdir.
Tasarlayacağımız ve üreteceğimiz bir ürünü her müşteriye ayrı ayrı sorup analiz ederek imal etme şansımız olmadığı gibi bu noktada da kullanabileceğimiz bazı argümanlar vardır. Bunlar; insan anatomisi,
öğrenilmiş, edinilmiş davranış şekilleri,
ofis ve iş yeri çalışma şekilleri.
İnsan vücudunun anatomik yapısı ve omurilik sağlığı gibi hassas konular koltuğun tasarımında büyük bir rol oynar. Genel kanıdan yola çıkılarak en ideal tasarım seçilir. Kullanıcıların yıllardır bir ürünün nasıl kullandığı tespit edilir ve mevcut tasarımda buna cevap verebilecek düzenleme yapılır. En son nokta ise ofis koltuğunun kullanılacak olduğu işin cinsine göre optimize edilmesidir. Masa başı bilgisayar ile aktif çalışan bir çalışan ile makam masasında koltuğa ihtiyaç duyan bir yöneticinin ürünü birbirinden farklı ergonomide olmalıdır. Bu gerçekten yola çıkılarak tasarlanan ürünlere en güncel hali verilir ve mümkünse alt ürünler de üretilir. X bir ofis koltuğunun yönetici koltuğu, çalışma koltuğu, misafir koltuğu ve bekleme koltuğu gibiversiyonları yapılır. Tüm bu ince düşünülmüş detaylar genel olarak kullanıcıların büyük bir kısmı tarafından konforlu kabul edilir.


Kullanışlılık

Her koltuk aynı görevi görmez. Bir çalışma koltuğunu makam koltuğu yahut misafir koltuğu olarak kullanamazsınız. Ya da banko görevlisi ile masa başında çalışan kişilerin çalışma koltukları aynı olamaz. Masaların ölçüleri ve kesitleri belli iken bankolar kısmen daha yüksektir ve koltukların kullanıcısının daha yüksekte oturabilmesi için optimize edilmiş olması gerekir. Bu da koltuğun taşıdığı misyona en uygun şekilde kullanılmasını sağlar. Ayrıca koltuğun tekerinden, kolçağına, mekanizmasından gövdesine kadar olan her detay kullanılabilir misyonlarını çoğaltacaktır.

Ofis koltukları imalatında Ofis Koltukçusu farkını yakından hissedecek ve ürettiğimiz her üründe doğru bir tercih yaptığınızı kullanım süresi boyunca hissedeceksiniz. Ofis koltuklarımızı bireysel ve kurumsal alımlar için web sayfamızdan tedarik edebilir, bizleri arayabilir yahut size en yakın bayimizden satın alabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Ofis Koltukçusu

FİYAT TEKLİFİ VE SERVİS İÇİN
LÜTFEN ARAYIN